Binnenland

  • Tv-coryfee en zanger Frank Dingenen overleden

    Vlaams tv-coryfee,auteur en zanger Frank Dingenen is op 74-jarige leeftijd overleden in een ziekenhuis in Aalst. Dat meldt de VRT. Dingenen werd  begin jaren 80 en 90 bekend met  met programma's als 'Meester, hij begint weer!' (op de toenmalige BRT) en 'Videodinges' (VTM). Met zijn komische programma's op de Vlaamse openbare omroep lanceerde hij de carrières van onder meer Bart De Pauw, Jacques Vermeire, Michaël Pas, Ianka Fleerackers, Jo De Poorter, Günther Lesage, Anne Denolf  en Kristine Van Pellicom  en als zanger had hij hits met 'Samen in de file', 'Allez Maurice' en het duet 'Dat goed gevoel' met Niels William. 

    Frank Dingenen (°14 augustus 1950-25 februari 2025) is een Vlaamse acteur, presentator, zanger en schrijver die vooral bekend werd dankzij zijn vele typetjes in radio en televisieprogramma’s. Zo begon hij zijn carrière in het radioprogramma ‘Het Genootschap’ (1985-1989) waarin hij het typetje ‘Frans Dingemans’ speelde. Zijn grote doorbraak kende hij als meester André Buys in de humoristische televisieserie Meester, hij begint weer! op de BRT. In 1988 scoorde hij een hit in Vlaanderen met de single ‘Alles Maurice’ waarin hij een wielrenner opvoerde. Andere hits van hem zijn ‘Liever Armand Pien’, 'Samen in de file’, 'De frigo-box-toeristen’ en ‘Dat goed gevoel’, een duet met Niels William van Dingenen. In 1990 verruilde Frank Dingenen de openbare omroep voor de commerciële zender VTM waar hij verschillende jaren het programma ‘Videodinges', een programma met ingestuurde amateur homevideo’s getoond werden van ongelukken en valpartijen. Daarnaast speelt hij ook verschillende bijrollen in televisieseries zoals 'Thuis', 'Code 37', 'Aspe' en 'Familie'.  Op 20 januari 1994 maakt hij in een interview in Humo bekend dat hij homo is en met zijn geaardheid worstelde. ““Ik wil niet dat de mensen zeggen: ‘Frank Dingenen is een homo’. Ik voel mij anders dan andere homo’s – net zoals een hetero zich niet identificeert met andere hetero’s. Het probleem is dat er in de homowereld veel uitwassen bestaan: in iedere stad is er wel een aantal homobars, maar in die kroegen kom ik nooit. Ik heb een hekel aan truttekes en gasten met leren jekkers. Dat is de reden waarom ik het zo moeilijk heb met mijn geaardheid. Slechts één man op twintig is homo: probeer die maar eens te vinden buiten het homo-milieu – en dan moet het nog klikken ook.”

    In 1995 keerde Frank Dingenen terug naar de openbare omroep. Vanaf 2008 begon hij cursiefjes te schrijven voor het gratis regionale tijdschrift Wieper Magazine. Een vijftigtal van die cursiefjes werden gebundeld in het boek ‘Wat schaft de borst vandaag?’. Van januari 2014 tot aan zijn pensioen in augustus 2015 was Frank Dingenen nog hoofdredacteur van een onafhankelijk online magazine. 

    Foto: VRT (Meester hij begint weer)

    Lees meer
  • Eerste gezondheidscentrum voor de queergemeenschap geopend in Brussel

    In Brussel heeft begin deze maand het eerste medische centrum dat zich vooral richt op LGBTQ+ personen zijn deuren geopend. Uit studies blijkt immers dat mensen uit deze gemeenschap een slechtere gezondheid hebben als de rest van de bevolking. Het Rainbowhouse for Health MACS  (Maison Arc-en-Ciel de la Santé) wordt ondersteund door ExÆquo, Genres Pluriels en Tels Quels.

    "Voor veel LGBTQIA+-mensen is het onthullen of praten over hun seksuele geaardheid, geslachtskenmerken en genderidentiteit een barrière bij het verkrijgen van gezondheidszorg," aldus woordvoerder Mike Mayné. "Deze medische coming-out bemoeilijkt de relatie met zorgverleners." Hierdoor blijven heel wat symptomen onder de radar en een latere diagnose kan een serieuze impact hebben op de aandoening waarmee ze te kampen hebben.

    Naast de algemene medische zorg biedt MACS ook psychotherapie, screening op seksueel overdraagbare infecties en doorverwijzingen naar een netwerk van ondersteunende professionals aan. Daarnaast werkt MACS aan de opleiding van medisch en paramedisch personeel over de specifieke zorgbehoeften van gemarginaliseerde groepen.

    Het MACS is gelegen in de Rue des Grands Carmes 20/22 en is  van maandag tot donderdag geopend. Meer informatie over het MACS vind je op hun website.

    Lees meer
  • Drie jaar cel voor man die groepje homo's en een vrouw aanviel in Brussel

    De correctionele rechtbank van Brussel heeft een Fransman veroordeeld  tot een gevangenisstraf van drie jaar met uitstel omdat hij een seksistische en homofobe aanval op een vrouw en haar homoseksuele vrienden in Brussel pleegde. Het Instituut voor de gelijkheid van vrouwen en mannen trok, samen met Unia en het slachtoffer, met deze zaak naar de rechter. “Deze veroordeling is heel belangrijk omdat daarmee een grote stap wordt gezet in de strijd tegen seksistische en discriminatoire aanvallen in België”, aldus de twee instellingen. 

     

    De feiten dateren van maart 2023 toen het slachtoffer, nog gekleed in een cabaretuitrusting, een voorstelling met een groep vrienden verliet. In de Lombaardstraat werd het gezelschap uitgescholden door de man. Daarbij gebruikte hij ook verschillende homofobe beledigingen het gezelschap toe. Het slachtoffer kwam tussenbeide en werd zelf door de dader uitgescholden voor “vuile hoer”, waarna ze fysiek werd aangevallen met een asbak of een glazen fles. De politie hield hem aan en merkten op dat zij hem enkele minuten eerder hadden gevraagd de plaats te verlaten omdat hij "passanten lastigviel". De aanval veroorzaakte ernstige verwondingen, waardoor het slachtoffer meer dan vier maanden niet kon gaan werken.  

     

    De man werd door de rechter schuldig bevonden aan seksisme en mishandeling en geweldpleging met een discriminerend motief. Hij kreeg een voorwaardelijke gevangenisstraf van drie jaar en moet zich psychologisch laten begeleiden en verplicht deelnemen aan een zogenaamde ‘verantwoordingsgroep’ voor daders van misdrijven waarbij een slachtoffer is gevallen. Het slachtoffer kreeg een schadevergoeding van 9.000 euro. Unia en het Instituut ontvingen een symbolische schadevergoeding.

    De rechtbank beoordeelt de belediging “vuile hoer” als seksisme, omdat het de waardigheid van een persoon ondermijnt op basis van diens geslacht. De rechtbank benadrukte dat deze uitspraak de minachting van de beklaagde uitdrukt voor een persoon die hij als minderwaardig beschouwt vanwege haar geslacht.

    Deze rechterlijke beslissing helpt om de toepassing van de seksismewet uit 2014 in de openbare ruimte, die nog steeds weinig wordt gebruikt in rechtspraak, te verduidelijken.Naast seksisme, heeft de rechtbank ook geoordeeld dat het motief van de slagen en verwondingen discriminatie op basis van genderexpressie en seksuele oriëntatie was.

    Deze erkenning onderstreept de intersectionele dimensie van deze zaak en weerspiegelt de complexiteit van discriminatie die wordt ervaren door mensen die op meerdere manieren kwetsbaar zijn. Het was op basis van hun uiterlijk en genderexpressie dat de dader de slachtoffers als homoseksueel beschouwde, zonder dat dit verband noodzakelijkerwijs reëel was.

    “De rechtbank benadrukte dat het onaanvaardbaar is dat mensen zich onveilig voelen in de openbare ruimte vanwege hun geslacht, hun seksuele oriëntatie of genderexpressie”, zo laat Liesbet Stevens, adjunct-directeur van het Instituut weten. “Naast het juridische luik, gaat het hier ook om het belang van symbolen. Het werpt opnieuw licht op de te vaak voorkomende aanvallen op LGBTQIA+-personen en op vrouwen. Daarnaast illustreert het ook de goede samenwerking tussen het Instituut en Unia in deze complexe dossiers”, besluit Els Keytsman, directeur van Unia.

    Lees meer
  • Cavaria voorzichtig optimistisch over regeerakkoord De Wever I

    In het nieuwe beleidsprogramma van de federale regering De Wever I staan verschillende programmapunten die een impact hebben op de Belgische LGBTQ+gemeenschap. Zo is er specifieke aandacht voor de bescherming van intersekse personen en de regeling rond draagouderschap, eenaanpak van geweld tegen LGBTI+ personen en de opvang van LGBTI+ slachtoffers van seksueel geweld. Ook de laagdrempelige toegang tot  PreP (preventieve methode tegen het hiv-virus) staat in het regeerakkoord. Belangenvereniging Cavaria reageert redelijk positief op het nieuwe regeerakkoord. "Ook de versterking van de zorg van trans personen is positief; die investeringen moeten voor çavaria een oplossing bieden voor alle zorgnoden van zowel jonge als volwassen trans personen", zo laat de organisatie weten in een persbericht. "We zien in het regeerakkoord een ambitie die noodzakelijk is voor een inclusieve samenleving."

    Toch heeft Cavaria ook kritiek voor enkele beleidspunten van De Wever I. "We missen een langverwachte, brede erkenning van non-binaire personen. We maken ons in het bijzonder ernstige zorgen om LGBTI+ personen in kwetsbare situaties, zoals vluchtelingen. De plannen van de nieuwe regering rond asiel en migratie dreigen voor hen extra drempels op te werpen en brengt hun persoonlijke veiligheid in gevaar."

    Ook Internationale solidariteit is een andere zorg van Cavaria. "Hoewel de regering zich engageert om wereldwijd mensenrechten te verdedigen, moet dit gepaard gaan met concrete investeringen. De wereldwijde terugval in steun voor LGBTI+ organisaties, mede door de gevolgen van het beleid van Amerikaans president Trump, vraagt om een krachtig en financieel engagement van België. Ontwikkelingssamenwerking mag niet de dupe worden van besparingen."

    "Daarnaast baart de aangekondigde besparing op gelijkheidsinstellingen zoals Unia ons zorgen. Als de regering geweld en discriminatie écht wil aanpakken, hebben we sterke instellingen nodig die slachtoffers begeleiden en ervoor zorgen dat discriminatie en geweld laagdrempelig gemeld kunnen worden. Zonder voldoende middelen ondermijnt de regering haar eigen ambities in de strijd tegen ongelijkheid."

    Lees meer
  • Limburg Pride werkt aan eigen anthem en stelt partners voor

    Limburg Pride komt binnenkort met een eigen anthem dat perfect aansluit bij het thema van deze eerste editie van de pride in Hasselt. Het anthem krijgt de titel "Love Yourself, Embrace The Journey”. Ook werd er tijdens een B2B-netwerkevent in Sint-Truiden alvast enkele details van het programma, de premium partners en logistieke partners bekend gemaakt. 

    Op zaterdag 13 juli trekt de allereerste Limburg Pride over de kleine ring in Hasselt. In die eerste parade is er ruimte voor een twintigtal wagens. Op het Kolonel Dusartplein komt een Pride village en podium waar de hele dag door optredens zullen plaatsvinden. De volledige line-up van artiesten wordt binnenkort onthuld via de sociale mediakanalen van Limburg Pride, maar de organisatie belooft alvast een gevarieerd programma met talenten die elk op hun eigen manier bijdragen aan de boodschap van liefde, zelfacceptatie en inclusie.

    Tijdens de netwerkavond in Sint-Truiden werden ook de belangrijkste partners bekend gemaakt. Cristal Alken, Desperados, Coca-Cola, Solidaris en Maasmechelen Village zullen de eerste editie van Limburg Pride als premium partner ondersteunen en zo bijdragen aan een inclusief en bruisend event. Daarnaast kondigde Limburg Pride ook samenwerkingen aan met UHasselt, PXL en SyntraPXL. Door deze partnerships wordt de boodschap van inclusie en diversiteit ook binnen het onderwijs versterkt. Naast onder andere een logistieke samenwerking, krijgen studenten via projecten en activiteiten de kans om actief betrokken te zijn bij de organisatie en mee te bouwen aan een samenleving waarin iedereen zich welkom voelt. Zo hebben de studenten van de PXL richting Toerisme En Recreatiemanagement als project binnen hun opleiding mee vorm gegeven aan de Pride Village.

    Tijdens de B2B-netwerkavond  in Sint-Truiden konden bedrijven, organisaties en onderwijsinstellingen elkaar ontmoeten en deelnemen aan  de zes gesprekstafels, waar de deelnemers inzichten konden uitwisselen en leren over diverse thema’s rond inclusie en diversiteit. Het evenement eindigde met een oproep aan iedereen die Limburg Pride een warm hart toedraagt: vrijwilligers, donateurs en partners blijven meer dan welkom om mee te helpen aan de verdere uitbouw van deze belangrijke beweging. Wie graag een steentje bijdraagt, kan zich aanmelden via www.limburgpride.be.

    Foto Limburg Pride van links achter naar rechts voren: Dries Jarijch, Bert Brone, Koen Wijgaerts, Katarina Jiresova (Unia), Bjarne Claes, Rob Rediers, Imran Nawaz (Mr. Gay Belgium), Maarten Blokken, Violet Blokken, Davy Vandebroek, Nathalie Haegeman, Hans Hendrikx (Çavaria).

    Lees meer
  • Connor Rousseau maakt Rob Beenders opnieuw minister

    Hasselaar Rob Beenders (Vooruit) keert na zes jaar afwezigheid terug in de nationale politiek en wordt minister van  Consumentenbescherming, Sociale Fraudebestrijding, Personen met een handicap en Gelijke Kansen in de nieuwe federale regering De Wever I.  Beenders nam zes jaar geleden afscheid van de nationale politiek omwille van gezondheidsredenen. 

    Rousseau belde Beenders zondag zelf op met de vraag of Beenders minister wilde worden. Sinds zijn afscheid was hij  aan de slag bij een internationaal bedrijf dat gespecialiseerd is in gehoorimplantaten en schreef hij twee boeken over het leven met een hoortoestel. 

     Beenders lijdt aan de ziekte van Ménière, die het gehoor- en evenwichtsorgaan aantast en en zetelde van 2014 tot 2019 in het Vlaams Parlement. Hij stapte toen uit de politiek wegens zijn gehoorproblemen. Nu zijn die met hoortoestel en een cochleair implantaat onder controle.  Beenders krijgt de post van Consumentenbescherming, Sociale Fraudebestrijding, Personen met een handicap en Gelijke Kansen. 

     

    “Consumentenzaken is iets wat me ook na aan het hart lag toen ik in het Vlaams Parlement zat”, zo zei de nieuwe minister zondagavond in het VRT avondjournaal. “Strijden voor eerlijke en betaalbare facturen heb ik gedaan voor water, stroom en nutsvoorzieningen vanuit de oppositie. Maar wel vanuit de oppositie en dat is iets wat me is blijven boeien. Op dat vlak denk ik dat dat nu echt een theme is dat ik heel graag wil behartigen.”

    Als homoseksuele man en als iemand met gehoorproblemen krijgt hij ook een departement onder zich waar hij zelf ervaringsdeskundige is. “Ik heb zelf gehoorproblemen en weet hoe moeilijk het is om op de arbeidsmarkt aan de slag te gaan als je een beperking hebt. Ik hoop dat die ervaring me kan helpen als minister.”

    Lees meer
  • Cavaria en middenveldorganisaties verlaten X

    De leegloop op X, het voormalige Twitter blijft verder gaan. Vrijdag kondigden Çavaria en meer dan 30 middenveldorganisaties zoals 11.11.11, Vluchtelingenwerk Vlaanderen en Chirojeugd Vlaanderen aan dat ook zij het platform verlaten. Volgens de organisatie domineren haatspraak, nepnieuws en politieke beïnvloeding het sociale medium domineren: “X is een gevaar voor democratie, mensenrechten en menselijkheid’”, zo klinkt het bij de middenveldorganisaties. 

    Op hun website laat Cavaria weten dat ze stoppen met X omdat het een onveilig platform is voor hen en hun volgers. “ X heeft een beleid waarin niet elke mening gelijkwaardig is en haatspraak tegenover minderheden zoals LGBTI+ mensen, getolereerd wordt. Op het platform blijven om een tegengewicht te bieden aan die haatspraak heeft hierdoor geen zin meer.“ 

    De account van Cavaria zal wel blijven bestaan op X maar er zullen geen updates meer gegeven worden. Op die manier wil de LGBTQ+ organisatie ook voorkomen dat hun gebruikersnaam in de verkeerde handen terecht komt. De organisatie bekijkt ook of ze op een ander gelijkaardig medium, zoals BlueSky, een account kunnen opstarten.

    Eerder deze week kondigde ook ILGA EUROPE al aan dat ze X laten voor wat het is.

    Lees meer
  • Kandidatuur van Antwerpen voor EuroGames in bestuursakkoord

    In Antwerpen hebben N-VA en Vooruit het afgelopen weekend het bestuursakkoord goedgekeurd. In het akkoord dat de  titel 'Allemaal Antwerpenaar' meekreeg maakt het stadsbestuur nu ook formeel de intentie waar om de EuroGames opnieuw naar de Scheldestad te halen.  De EuroGames, het grootste sportevenement voor de LGBTQ-gemeenschap was in  2007 voor de eerste keer te gast in Antwerpen.

    Tijdens de afgelopen Antwerp Pride werd reeds bekend dat de stad een kandidatuur zouden steunen om de EuroGames in 2028 opnieuw naar Antwerpen te halen. Nu engageert het nieuwe stadsbestuur zich ook officieel om naast de Antwerp Pride, de EuroGames te ondersteunen als ze naar Antwerpen zouden komen. “De Antwerp Pride zet Antwerpen internationaal op de kaart als tolerante stad”, zo staat te lezen in het bestuursakkoord. “We blijven dit evenement voluit ondersteunen. We stellen ons kandidaat om gaststad te zijn van EuroGames. Dit internationaal sportevenement van de LGBTQIA+ gemeenschap brengt een sportieve en positieve sfeer naar onze stad.”

    Tijdens de EuroGames passeerden in 2007 maar liefst 3.134 mensen uit veertig verschillende landen de accreditatie (waarvan 2850 atleten en 284 supporters).  De sporters streden in elf competities. Vooral het volleybal (578 deelnemers), badminton (425 deelnemers) en de stadsloop (430 deelnemers) waren toen het populairst. Tijdens de EuroGames, die toen zo’n 36.000 bezoekers trokken, werden in totaal 1.800 medailles uitgedeeld.

    Verder staat in het bestuursakkoord ook nog te lezen dat er binnen het bestaande beleid rond LGBTQIA+ er specifiek aandacht voor komt voor jongeren. “We gaan in overleg met het werkveld dat actief is rond LGBTQAI+ om de bijkomende noden in kaart te brengen en daar gericht op in te spelen. We willen extra aandacht besteden aan diversiteit in woonzorgcentra zodat etnisch-culturele minderheden en LGBTQIA+ er zich goed kunnen voelen.”

     

    Lees meer
  • Drie jaar gevangenis met uitstel voor Sven Pichal

    Sven Pichal is maandagmorgen door de correctionele rechtbank van Antwerpen schuldig bevonden aan het bezit en verspreiden van beelden van seksueel misbruik van minderjarigen. Hij kreeg hiervoor een een gevangenisstraf van drie jaar en een boete van 8.000 euro, deels met uitstel. Ook moet hij een begeleiding volgen voor zijn drugsverslaving en seksuele problematiek.

    De zaak ging vorig jaar in augustus aan het rollen toen Pichal gearresteerd werd nadat er bij andere verdachten chatgesprekken werden gevonden waarin hij voorkwam. Omdat er ook sprake zou zijn dat Pichal zijn pleegkinderen wilde gebruiken om kinderpornografisch materiaal te vervaardigen grepen de politiediensten onmiddellijk in. In andere gesprekken tussen de verschillende mannen zou er ook sprake geweest zijn van  het verkrachten van kinderen tot het met opzet besmetten van kinderen van vluchtelingen met HIV.  Op verschillende elektronische toestellen werden 35 foto's  en filmpjes gevonden. Ook op zijn gsm had de voormalige VRT-presentator 131 beelden van seksueel kindermisbruik staan. De mannen waar Pichal de gesprekken mee voerde werden eerder al veroordeeld.

    In aanloop van de behandeling van de zaak vorige maand werd Pichal onderzocht door verschillende gerechtsdeskundigen. Op basis van hun verslag is het voor de rechtbank duidelijk dat er in het belang van de beklaagde en de maatschappij moet gewerkt worden rond problematieken van verslaving en seksualiteit.  De deskundigen zien geen indicaties voor een persoonlijkheidsstoornis en wijzen op de noodzaak van intensieve behandeling.

    Pichal volgt momenteel verschillende ambulante therapieën. De rechtbank oordeelt dat een verdere behandeling noodzakelijk is. Op basis van het verslag van de justitieassistent blijkt dat de beklaagde zich goed aan de voorwaarden van de voorlopige invrijheidstelling houdt. “Er zijn verschillende testen afgenomen om alcohol- of drugsgebruik te onderzoeken, deze testen waren negatief”, zo laat perswoordvoerder Luc Decleir weten. “Op de zitting van de rechtbank heeft beklaagde schuldinzicht getoond. Beklaagde is in gesprek met zijn entourage, deze gesprekken verlopen gunstig. Hij beschikt ook over werk en een blanco strafblad.”

    Hiermee hield de rechtbank dan ook rekening om voor de gevangenisstraf en de helft van de boete uitstel te verlenen. Dat uitstel gaat gepaard met acht voorwaarden waar Pichal zich aan moet houden. Worden deze voorwaarden geschonden, kunnen de straffen alsnog worden uitgevoerd. Zo  moet Pichal zich houden aan een aantal vaste voorwaarden (vast adres hebben, geen strafbare feiten plegen) en mag hij ook geen drugs of alcohol meer nuttigen en moet hij hiervoor maandelijks testen ondergaan. Verder moet hij ook begeleiding volgen rond zijn problematieken en mat hij niet meer met minderjarigen werken, contact met hen te zoeken, of zich op plaatsen begeven die in het bijzonder door minderjarigen worden bezocht zonder dat er volwassenen aanwezig zijn.

    Foto: VRT

    Lees meer
  • Tekort aan subsidies bedreigt werking Genres Pluriels

    Genres Pluriels,de belangenorganisatie voor transgender, genderfluïde en intersekse personen in Brussel en Wallonie, trekt aan de alarmbel. Door het achter blijven van subsidies kan de organisatie het loon van zijn werknemers voor december niet meer betalen en wordt het voortbestaan van de organisatie bedreigt. De organisatie heeft daarom een crowdfunding en petitie opgezet.

    Maandelijks moet de organisatie 20.000 euro aan loonkosten betalen voor de 6,5 full-time medewerkers die ze in dienst heeft en dit  terwijl ze voor 2024 maar een jaarlijkse subsidie gekregen hebben van 124.000 euro. De organisatie roept dan ook de verschillende overheden op om hun verplichtingen na te komen zodat Genres Pluriels hun werk kan voortzetten. “Door een gebrek aan middelen zijn essentiële vacatures binnen de vereniging niet opnieuw ingevuld”, zo staat te lezen in de petitie. “Erger nog, de vereniging kan nu de salarissen van de nog in dienst zijnde werknemers niet meer betalen. Onder deze stressvolle omstandigheden kunnen we niet langer professioneel inspelen op de groeiende behoeften en verwachtingen van ons publiek. Het extreme scenario van ontslagen zou onze werkcapaciteit onherroepelijk schaden en leiden tot het volledige einde van Genres Pluriels.”

    Genres Pluriels werd in 2007 opgericht en is de oudste Belgische vereniging en tot op heden de enige professionele organisatie die zich toelegt op de ondersteuning, zichtbaarheid, verdediging van rechten en de strijd tegen discriminatie van transgender en intersekse personen. De organisatie kreeg de afgelopen jaren steeds meer hulpvragen voor onder meer het onthaal en ondersteuning van trans en intersekse personen en hun omgeving en coördineert ook nog eens  het Belgisch Psycho-Medico-Sociaal Trans* en Inter* Netwerk, dat meer dan 200 partners in heel België omvat.

    “Als vereniging zonder winstoogmerk zijn onze middelen beperkt en afhankelijk van overheidsfinanciering voor onze activiteiten”, aldus de organisatie. “We zien echter een daling van deze subsidies, gecombineerd met vaak ongeschikte projectoproepen die niet aansluiten bij de realiteit op het terrein, steeds langere wachttijden voor antwoorden op aanvragen, het verkrijgen van goedkeuringen en het uitkeren van toegekende bedragen. Dit ondanks de erkenning van de kwaliteit en het professionalisme van ons werk, zelfs wanneer we aantonen dat het aantal verzoeken blijft toenemen en dat de benodigde financiële middelen navenant moeten toenemen.”

    De petitie van Genres Pluriels, waarin de overheid wordt opgeroepen om haar verplichtingen na te komen en te zorgen voor voldoende en duurzame financiering, werd reeds meer dan 1.600 keer ondertekend. Ook startte Genres Plusiers een oproep om donaties via een crowdfunding.

    De petitie vind je op  https://test.framapetitions.org/petition/user/genrespluriels/la-survie-de-genres-pluriels-est-menacee-par-le-manque-de-financements-publics?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3mhmQwxwmGNyRww1WVXCSUTKLl77oaD-X1uqH96aL5CdVtZdCiYTTaFdA_aem_NJgRpYZaaUXIEEUf4pkYmw

    Doneren kan via : https://www.genrespluriels.be/APPEL-AUX-DONS-la-survie-de-Genres-Pluriels-est-menacee

    Lees meer

Laatste nieuws

Populairste