Vierenzeventig delegaties lopen mee in grootste Antwerp Pride parade ooit

Maar liefst 74 uiteenlopende delegaties zullen meelopen in de Antwerp Pride optocht van volgende zaterdag. Dat laat de organisatie weten. De festiviteiten werden woensdagavond reeds afgetrapt in een zo goed als uitverkocht OLT Rivierenhof.

 

In het OLT Rivierenhof konden de vele toeschouwers genieten van optredens van Quatsch Collective, Martha Da'Ro, Grace Khuabi, Grigri y el Macho Fantastico en DJ Sahra. Voor het eerst konden ook de minder kapitaalkrachtigen pridevierders de openingsavond mee maken dank zij het ‘Pay What You Can’-principe. Normaal kostte een toegangsticket 15 euro maar de bezoekers konden ervoor opteren om hiervoor minder of net meer te betalen zodat de kosten over alle toeschouwers verdeeld worden.

Tot en met zondag staan er in Antwerpen nog allerlei evenementen en optredens op het programma maar een van de hoogtepunten ieder jaar is natuurlijk de kleurrijke optocht die elk jaar door de stad trekt en die is dit jaar groter dan ooit. Vorig jaar telde de optocht 65 deelnemende groepen en delegaties, dit jaar zijn het er maar liefst 74 waaronder 40 gemotoriseerde delegaties. Het vertrek is voorzien om 14 uur aan de Oude Leeuwenrui. Aut & Out mag de parade achter de regenboogvlag openen en de wagen van Antwerp Pride met daarop Natalie mag de kleurige bende naar het festivalterrein op de Cockerillkaai leiden.

Tijdens de parade lopen onder meer de Pink Devils mee, maar ook bedrijven als Proximus, De Lijn, Brussels Airlines en SD Worx sturen voor het eerst een delegatie om de boodschap van Antwerp Pride te steunen. Ook personeel van het Belgische leger zullen voor het eerst meelopen in de Parade. Zij stappen mee in de delegatie van de politie.

De deelnemers van de Parade verzamelen eerst op het Sint-Jansplein vanaf 12 uur, om vervolgens onder politiebegeleiding zich op te stellen vanaf de Paardenmarkt. Om 14 uur stipt start de Parade aan de Oude Leeuwenrui. Van daaruit gaat het via de Brouwersvliet naar de Scheldekaaien en zo zuidwaarts..

Ter hoogte van de voetgangerstunnel aan het Sint-Jansvliet verlaat de Parade de kaaien, om dan via de Kloosterstraat en Scheldestraat de tocht verder te zetten naar de Cockerillkaai en zo naar het eindpunt op de Gerlachekaai. Op de Cockerillkaai start op dat moment het Antwerp Pride Love United festival. De eerste groepen zullen aan het eindpunt aankomen rond 16.00 uur. 

De volgorde van de Parade is als volgt. Wijzigingen onder voorbehoud.

  1. Aut & Out 
  2. Regenboogvlag
  3. Politiezone Antwerpen
  4. Het Roze Huis Antwerpen
  5. Doof & LGBT
  6. Regenboog Ambassadeurs
  7. Campagne Rosa
  8. Sensoa
  9. Boysproject
  10. Polyamory Belgium
  11. Asexual
  12. Active Company Antwerpen
  13. Straffe Ketten
  14. Antwerp Roller Derby
  15. Pink Devils
  16. Wel Jong
  17. Youthwork@Pride
  18. Mister Gay Belgium
  19. Regenboog Festival Oostende
  20. Ara Bera
  21. Media United
  22. Gazet van Antwerpen
  23. UNITE/WPP Belgium
  24. InTeam Producties
  25. Noordtheater
  26. Opera Ballet Vlaanderen
  27. Maskara
  28. Padam
  29. Rainbowfriends & Regenbooghuis aan zee
  30. NV-A
  31. Bonaparte
  32. Hallelu
  33. Local Store/Piet Moodshop/Grandeux
  34. Rode Kruis Opvangcentrum Linkeroever
  35. Den Draak
  36. Flor Artes
  37. L’eau Quai (Puppy truck)
  38. Skins & Punks
  39. #BESneax
  40. Club Random
  41. Bear Pride
  42. Mr. B
  43. MSC Belgium
  44. The Boots
  45. Sauna ‘t Herenhuis
  46. Groen
  47. Ashley Fox
  48. Proximus
  49. JTI
  50. De Lijn
  51. Release
  52. Vooruit
  53. ABVV
  54. Solidaris
  55. PVDA
  56. Hays
  57. Maersk
  58. Open VLD
  59. Flash BXL
  60. De Kringwinkel
  61. Swapfiets
  62. De Burgerij
  63. HAVI Belgium
  64. Universiteit Antwerpen
  65. CD&V
  66. ACV LGBTQ+@work
  67. Cronos
  68. Polestar
  69. SD Worx
  70. Brussels Airlines
  71. Amgen Europe
  72. Chemours
  73. Ford 
  74. Antwerp Pride

Deel dit artikel via:
Reacties zijn uitgeschakeld.

Laatste nieuws

Volg ons ook via:

Gerelateerd nieuws

Populairste