Stad Antwerpen belooft extra maatregelen tijdens Antwerp Pride
Antwerps burgemeester Els Van Doesburg (N-VA) belooft extra veiligheidsmaatregelen tijdens de Antwerp Pride dit jaar. Op de gemeenteraad van maandag werden hierover vragen gesteld door Vlaams Belang en PVDA.
Zij verwezen daarbij naar de gewelddadige incidenten waarbij drie artiesten na hun optreden werden aangevallen tijdens de afgelopen Brussels Pride en naar de manifestatie van Voorpost aan het begin van de Antwerp Pride vorig jaar, waarbij 17 tegenbetogers werden gearresteerd.
De manifestanten van Voorpost hadden tijdens de vorige Antwerp Pride toestemming van de stad gekregen om aan het begin van de Pride te manifesteren met een spandoek waarop te lezen stond dat er slechts twee geslachten zijn. Al snel verzamelden verschillende queeractivisten zich met queervlaggen en borden waarop zij protesteerden tegen de aanwezigheid van Voorpost. Met hun vlaggen schermden de activisten het spandoek af, zodat deelnemers aan de Pride niet geconfronteerd werden met de boodschap van Voorpost. Kort daarna werden de queeractivisten omsingeld door agenten in burger en uniform, die uiteindelijk 17 tegenbetogers administratief aanhielden.
De Antwerp Pride zat zelf verveeld met het incident en liet na de optocht weten dat een situatie zoals die van vorig jaar zich niet meer mocht herhalen.
Op ATV zei burgemeester Els Van Doesburg dat er tijdens de Pride op 7 augustus extra veiligheidsmaatregelen zullen worden genomen.
"De Pride is een vaste waarde en staat bij heel wat mensen in de agenda. Antwerpen neemt al meerdere jaren verhoogde veiligheidsmaatregelen. Die hebben vooral te maken met het feit dat de bezoekersaantallen steeds groter worden en dat de Pride soms samenvalt met andere evenementen. Het is een bijzonder drukke evenementenperiode in de stad en dan zijn we altijd extra waakzaam. Mij werd in de commissie een vraag gesteld over een mogelijke betoging waarvoor nog geen aanvraag is ingediend. Ik hoop eerlijk gezegd dat men hierover niet meer spanning creëert dan nodig is."






