Holebifilmfestival pakt uit met vijftien titels in twaalf steden

De 21ste editie van het Holebifilmfestival vindt dit jaar plaats van 7 tot 15 november. Het zwaartepunt van het festival ligt, zoals ieder jaar, in Leuven. Daar zijn, verspreid over een hele week, maar liefst vijftien titels te zien in de twee zalen van Cinema ZED, waaronder enkele avant-premières en Belgische premières.
Rains over Babel speelt zich af in de Colombiaanse, in neonlicht gedrenkte salsaclub Babel, die dienstdoet als Vagevuur. Daar zit La Flaca – de Dood met een afrokapsel – de hele nacht te gokken met arme zieltjes die hun leven op het spel zetten. Verliezen ze, dan wacht de Onderwereld met eeuwige kommer en kwel. Ook Timbí, de zoon van de clubeigenaar, trekt erheen op zoek naar een vermiste muzikant die voor middernacht in Babel moet optreden. Zo niet, dan maakt een bende schurken zijn vader een kopje kleiner. Gelukkig krijgt hij hulp van Uma, die haar weg in de Hel kent. Rains over Babel gaat op 9 november in avant-première.
In Out volgen we Tom en Ajani, twee jonge queer mannen die smoorverliefd zijn op elkaar. Ze ruilen het benauwende Twente in voor het wereldse Amsterdam, waar ze niet alleen hun droom om filmmaker te worden najagen, maar ook gelijkgestemden hopen te vinden. In stemmig zwart-wit zien we hoe de jongens worden meegesleurd in het gay nachtleven van de hoofdstad – met sauna’s, clubs en huisfeestjes. Hun zoektocht naar identiteit zorgt echter ook voor wrijving en onbegrip tussen de twee. Out gaat op 11 november in première.
Ook de Frans-Duitse film La Petite Dernière van Hafsia Herzi, die op het festival van Cannes de Queer Palm won, beleeft zijn Belgische première. Fatima is 17 jaar en de jongste dochter van een Algerijns immigratiegezin. Ze woont met haar zussen in de buitenwijken van Parijs, in een gelukkig en liefdevol gezin. Onderwerpen als liefde en seksualiteit zijn taboe. Als goede studente gaat ze naar de filosofiefaculteit in Parijs en ontdekt er een compleet nieuwe wereld. Aan het begin van haar leven als jonge vrouw neemt ze afstand van haar familie en de bijhorende tradities. Fatima vraagt zich af wie ze werkelijk is: hoe kan ze haar geloof verzoenen met haar ontluikende verlangens, en hoe lost ze de conflicten met haar familie op? Op 14 november ontdek je het.
Ook de Franse documentaire Si je Meurs, ce sera de joie is voor het eerst in ons land te zien. In de documentaire van Alexis Taillant worden drie ouderen tussen 68 en 81 jaar gevolgd die zich verzetten tegen de vooroordelen en taboes rond ouderdom – vooral op het vlak van liefde en seksualiteit. De film onderzoekt hun verlangens, hun zoektocht naar liefde en hun weigering om onzichtbaar te worden, en belicht de uitdagingen van leeftijdsdiscriminatie en de marginalisering van ouderen binnen de LGBTQ+-gemeenschap. Deze documentaire is te zien op 10 november.
Verder staan er tussen de verschillende titels ook enkele LGBTQ+-klassiekers op het programma, zoals Moonlight, Caravaggio en My Beautiful Laundrette.
Maar ook op elf andere locaties buiten Leuven worden één of meerdere LGBTQ+-films vertoond die ook in Leuven te zien zijn. Dit jaar kun je terecht in Aarschot, Borgerhout, Diest, Dilbeek, Halle, Overijse, Sint-Truiden, Tervuren, Tienen, Tongeren en Waregem.
