Leuven Pride

  • Tweeduizend deelnemers voor Leuven Pride

    Aan de tweede editie van de Leuven Pride hebben zaterdag zo'n 2.000 deelnemers deelgenomen.Het startschot van de Pride werd gegeven door burgemeester Mohamed Ridouani, terwijl schrijfster Saskia De Coster aan het einde van de optocht een State of the Queers-speech bracht. Ook Vlaams Minister van Welzijn Caroline Gennez en Leuvens Schepen van Gelijke Kansen en Diversiteit Lothe Ramakers spraken de deelnemers toe.

     

    Lees meer
  • Leuven maakt zich op voor tweede pride-optocht

    Op zaterdag 27 september trekt er voor de tweede keer een Pride-optocht door het centrum van Leuven. Na het succes van de eerste Pride, die van het station van Leuven naar de Sint-Pieterskerk aan het einde van de Bondgenotenlaan trok en werd bijgewoond door maar liefst 1.200 activisten, kon een vervolg niet uitblijven. Dit jaar worden er 2.500 deelnemers verwacht. Naast de optocht staan er dit jaar ook verschillende feesten op het programma.

    Voorafgaand aan de Pride vindt op vrijdag 26 september een open gespreksavond plaats in het Regenbooghuis UniQue. Daar wordt kritisch gekeken naar het concept Pride: is het nog protest of alleen feest? En hoe kan een Pride inclusiever worden gemaakt voor iedereen?

    Zaterdag wordt er vanaf 15.00 uur verzameld op het Martelarenplein in Leuven. Na de toespraken vertrekt de kleurrijke optocht om 16.00 uur doorheen het centrum van de stad. Na afloop wordt er een straatfeest georganiseerd. Terwijl dat feest in volle hevigheid losbarst, organiseert het Regenbooghuis UniQue ook een prikkelarme Pride. Daar kun je in alle rust genieten van een drankje en een Pride-ervaring die beter bij je past.

    Nieuw dit jaar zijn de after-pride parties in Rumba en Het Depot. In Rumba kun je vanaf 19.30 uur terecht voor Kinkday, een technoparty die wordt voorafgegaan door enkele kinky workshops. In Het Depot wacht je een optreden van het Antwerp Queer Choir, gevolgd door een afterparty.

     

    Alle informatie over Leuven Pride vind je op de officiële website.

    Lees ook: ACTIE: Kinkday sluit Leuven Pride af met workshops en techno-feest

    Lees meer
  • ACTIE: Kinkday sluit Leuven Pride af met workshops en techno-feest

    Ook kinksters vinden dit jaar hun gading na Leuven Pride tijdens de Kinkday. Na de optocht door het centrum kunnen zij verschillende workshops bijwonen of gewoon feesten in hun meest kinky outfit. Bezoekers van Gaylive kunnen er zelfs met een serieuze korting naartoe.

    De Rumba wordt op 27 september omgetoverd tot een mini-Berghain. Vooraleer het fetisjfeestje met serieuze technobeats losbarst, kun je er vanaf half acht terecht voor twee workshops van twee uur.

    S4Kink geeft jou een introductie in de wereld van shibari. De workshop bestaat uit de volgende onderdelen: knopen en frictie, single column tie, eenvoudig borstharnas, D/S-dynamieken en tips om te oefenen. Oefentouwen worden voorzien. Er is geen ervaring nodig. Oefentouw wordt voorzien, maar je wordt aangemoedigd om je eigen touw mee te brengen.

    Meester Alfred neemt je op zijn beurt mee door de boeiende wereld van BDSM. Heb je altijd al willen weten hoe een sessie met een professionele BDSM-meester er écht uitziet, dan is dit de workshop voor jou.

    Daarna is het hoog tijd om je meest sexy en kinky outfit aan te trekken voor een heuse techno play party. Let wel op! Kinkday is een sekspositief evenement, en dus ben je enkel welkom vanaf 18 jaar (geen uitzonderingen) én wanneer je de dresscode respecteert.De organisatie wil tijdens het hele evenement een sekspositieve, veilige omgeving creëren voor alle genders die de wereld van fetisj, BDSM, soft, roleplay, kink en gear willen ontdekken.

    Bezoekers van Gaylive die naar de Kinkday in de Rumba willen gaan, kunnen nu al hun tickets kopen via: https://tickets.kweeni.be/event/kinkday-27-sept-rumba-leuven-2/register

    Als je bij het betalen de kortingscode ‘gaylive’ gebruikt, krijg je zomaar 33% korting op de inkomprijs. Let op: de korting geldt niet voor de workshops.

     

    Kinkday gaat door op 27 september in de Rumba (Kiekenstraat, Leuven) en is een organisatie van Kweeni.be.

    Lees meer

Laatste nieuws

Populairste