Turkse politie pakt 18 LGBTQ-activisten op

Zondag heeft de Turkse politie achttien deelnemers van de Pride Week gearresteerd in de universiteitsstad Eskişehir in het Noord-westen van Turkije. De activisten werden door de politie opgewacht aan het Espark waar een persverklaring zou worden voorgelezen.
Zover kwam het echter niet nog voor de persverklaring kon worden voorgelezen of een mars kon plaatsvinden werden de activisten geboeid en afgevoerd.De burgemeester en het stadsbestuur van Eskişehir hadden vorige maand reeds een besluit goedgekeurd dat de activiteiten van LGBTI-verenigingen en dergelijke groepen voor een maand verbood."Ondanks het verbod probeerden kondigden LGBTQ-activisten toch aan om een Pride Week te houden.”Onze strijd is groter dan het besluit van het stadsbestuur," zeiden de activisten die ook meteen verklaarden dat ze het onwettige verbod niet zouden erkennen.
Toen de activisten zondag aan het park verzamelden en er een persverklaring wilden voorlezen werden ze door de politie gearresteerd.
Foto: Valery Tenevoy on Unsplash