Brusselse Pride Week op gang getrapt

Brusselse Pride Week op gang getrapt

Woensdagavond is met een mini-pride door het centrum van Brussel de jaarlijkse Pride Week van start gegaan. Tijdens de manifestatie, waaraan een honderdtal mensen deelnam, werd op verschillende plekken stilgestaan bij de aanhoudende aanvallen op de LGBTQ-gemeenschap – en in het bijzonder op de transgemeenschap – die de laatste jaren steeds vaker te verduren kreeg. Het thema van Brussels Pride is dan ook dit jaar: "Unite, time to protect our rights."

Het startschot voor de mini-pride werd dit jaar gegeven aan de muurschildering ter ere van Ihsane Jarfi. De Luikenaar werd in 2012 vermoord vanwege zijn homoseksuele geaardheid. Na verschillende toespraken trokken de deelnemers achter een regenboogvlag, en de vlaggen van diverse gemeenschappen – waaronder de transvlag – naar het homomonument op de hoek van de Plattesteenstraat en de Kolenmarkt. Ook daar werden toespraken gehouden. Van daaruit werd verder gewandeld naar het LGBTQ-ontmoetingscentrum Le Grand Carmes, waar de komende week tal van activiteiten gepland staan.

Met de mini-pride is meteen ook het startschot gegeven voor een week vol evenementen, met als hoogtepunt de Pride-optocht die volgende week zaterdag door het centrum van Brussel zal trekken. Meer dan 180.000 deelnemers worden dan verwacht.

 

Voor het zover is, staan er meer dan 60 evenementen gepland, waaronder lezingen, concerten, filmvertoningen, tentoonstellingen en diverse workshops.

 

Foto: Archief Gaylive

Deel dit artikel via:
Steun onze onafhankelijke LGBTQ+ journalistiek · Soutenez notre journalisme LGBTQ+ indépendant · Support our independent LGBTQ+ journalism
Trakteer ons op een koffie Offrez-nous un café Buy us a coffee

NL/FR/EN · Je kiest het definitieve bedrag op Buy Me a Coffee.

Reacties zijn uitgeschakeld.

Beluister ook onze TGLPDCST-podcast


Volg ons ook via:

  • Facebook
  • X/twitter
  • youtube
  • instagram
  • bluesky
  • threads
  • Patreon

Gerelateerd nieuws